MADEIRA

 

Stala se našim druhým domovem . Můžu Vás s ní seznámit virtuálně v příspěvcích a nebo reálně, pokud Vás vítr zavane na ostrov.

Proč se Madeira stala našim druhým domovem

Začnu pěkně od začátku. Madeiru jsem navštívila poprvé v roce 2016 v lednu. Cestu jsem dostala od přítele k narozeninám a bylo to moje velké splněné přání po hodně dlouhém těžkém období, kdy jsem se pomalu hrabala ze svého dna.

V tomto roce nás celý týdenní pobyt včetně letenky vyšel na 7.500,- Kč / osoba, i když už v té době se pohyboval ve vyšších částkách. Více v článku ZDE, který jsem v té době napsala. Od té doby jsem Madeiru navštívila ještě jednou o rok později v roce 2017 a byla to spíš „haluz“. Chtěli jsme objevovat v říjnu Azorské ostrovy a po týdenním pobytu na ostrově Sao Miguele, kdy se přehnal hurikán, ochladilo se a vítr doslova znemožňoval jakékoliv treky jsme vychytali finančně nejschůdnější cestu kam frnknout od fujavice a byla to opět  Madeira.

V říjnu jsme si užili ještě koupání v oceánu a pocítili plusy golfského proudu, který ostrov omývá. Samozřejmě dnes, kdy na ostrově přebýváme už nějaký ten pátek víme, že Madeira má tak proměnlivé počasí jako jsou v ČR aprílové dny.

Když se ozve hlas duše

Určitě jste někdy zažili ten pocit, že vnitřně víte, že někam patříte a nedovedete slovy vyjádřit proč to tak je. Táhne vás to neustále jako magnet. Tím nechci říct, že bych cítila, že patřím zrovna na Madeiru, ale vždy jsem měla ten pocit nesouznění toho, kde jsem se celá léta nacházela. Miluji přírodu a z toho kde jsem celé roky žila (Beskydy a Bílé Karpaty) by se spousta z vás mohla domnívat, že už v té době jsem žila v místě, kam zapadám a patřím. Opak je pravdou. Hory miluji, ale s čím nesouzním jsou teploty pod bodem mrazu.

Tři rekreační střediska, které jsme postupně budovali s bývalým manželem se nacházely v krásné přírodě, ale já se tam vždy cítila „cizí“, že tam nepatřím. Přírodu která střediska obklopovala jsem neměla možnost vstřebávat, protože jsem byla v neustálém pracovním kolotoči, stresu a presu (více v Ebooku - Radosti a strasti v restauračních a ubytovacích službách). Nejdůležitější fakt byl ten, že jsem netvořila svůj sen a své plány, ale plnila jsem sen někoho jiného. Většinou se mylně domníváme, že pokud budeme dělat vše proto, aby byl šťastný někdo na kom nám hodně záleží (ať už jsou to rodiče, partner, děti..), ale budeme opomíjet sebe sami, své touhy a zájmy, tak jsme se vydali špatnou cestou. V tomto případě nás volání NAŠÍ duše zastaví někdy až razantním způsobem, který se nám určitě líbit nebude.…Více v seberozvoji.

Když se přání zaseje jako semínko a nechá klíčit...

Zpět k Madeiře a proč se nakonec stala mým druhým domovem. Především vím, že v životě už nikdy nic neberu jako „definitivní“. Dnes jsem tady, zítra budu jinde a štěstí v sobě si již ponesu sebou ať se budu na zeměkouli nacházet kdekoliv. Jdu za voláním své duše. V roce 2016 jsem stála v Porto Moniz, koukala na oceán a poslala jsem jen tak po větru své přání „tady budu jednou bydlet“. V té době jsem měla sotva na to, abych uživila sebe, syna, 2 psy, každý měsíc odeslala alimenty pro svou dospělou studující dceru a můj zdravotní stav byl jak na houpačce, ale přesto jsem někde v koutku duše věděla, že je mé přání reálné…

Oceán, to je přesně to, kde si připadám „doma“. Nemyslím tím přímo uprostřed vodního živlu někde na lodi, ale v jeho bezprostřední blízkosti u pobřeží, kde můžu vnímat všemi smysli energii která do mě vstupuje. Cítím jeho vůni, slyším jeho hudbu, vidím jeho pohyb a proměnlivost barev. V tu dobu jsem plně v přítomném okamžiku, v tu dobu jsem schopna tvořit „cokoliv“, v tu dobu jsem ve svém FLOW.

Když se začne sklízet

V období, po pár letech práce sama na sobě, po vyhrabání se z finančního a zdravotního dna, nastal čas sklízet ty šťavnatější plody a ty shnilé nechat v minulosti… Tehdy se nám s přítelem naskytla možnost koupit dům na Madeiře. V hledáčku jsme měli i jiné oblíbené destinace jako je Jižní Afrika, Kostarika, Sicílie atd…

Nějakou dobu jsme samozřejmě sledovali, jak se kde vyvíjí trh nemovitostí, jak je kde proměnlivé počasí, jak je kde „bezpečně“, jak dlouho trvá let, případně cesta autem, tak bych mohla v seznamu ještě pokračovat a pár řádků by mě určitě nestačilo. Na některé otázky stejně najdete odpovědi až "skočíte do vody a začnete plavat".

Zatím nám ze všech možností výběru nejlépe vyšla Madeira a světe div se, dům máme v Porto Moniz, kde jsem před 6 lety vypustila (spíš zakřičela, aby mě tam nahoře pořádně slyšeli :-D) své přání a nechala vibrace svých slov unášet větrem směrem k oceánu.

TADY  A  TEĎ

Na Madeiře hledám energetická místa, tam kde to „teče“, čerpám sílu z oceánu, píšu, tvořím, natáčím a také pomáhám těm, kteří chtějí sehnat vhodnou nemovitost pro svou koupi za účelem bydlení, rekreace, a nebo s podnikatelským záměrem …více o mě a mé realitní činnosti ZDE.

Nacházím zde sama sebe, to po čem moje duše touží, proto se nejvíce věnuji přírodě a energii, tomu co si mě sem „přitáhlo“ své poznatky nejen z Madeiry předávám ve videích a v článcích v kterých se věnuji i seberozvoji, kde sdílím svou cestu ven „z pekla“, co pomohlo  na mé složité cestě mně. Treky které jsme prošli, zkušenosti s pobytem na Madeiře, zajímavosti atd. Vše je v procesu, takže informace přidávám postupně jak na webové stránky, tak na svůj You Tube kanál. Madeiru si nyní užívám plnými doušky, ale je možné, že za pár let skončím u jiného oceánu, na jiné straně zeměkoule…neplánuji nic, užívám si TADY a TEĎ - moc přítomného okamžiku.